Održan Info dan: „Izmjena zakonodavnog okvira u oblasti rada, poreza na dohodak, definicije i obračuna plate“

Privredna komora Republike Srpske, u saradnji sa Ministarstvom finansija RS, organizovala je Info dan na temu: „Izmjena zakonodavnog okvira u oblasti rada, poreza na dohodak, definicije i obračuna plate“. Info dan je održan u Trebinju, 09.08.2018. godine u velikom amfiteatru „Hidroelektana na Trebišnjici“ a.d., u prisustvu velikog broja zainteresovanih predstavnika privrede.

Tokom info dana, predstavnici Ministarstva finansija RS i Poreske uprave RS,  privrednicima su predstavili zakonodavne novine koje se odnose na:

• novu definiciju plate
  • obavezu izmjene ugovora o radu
  • rokove za usklađivanje ugovora sa propisima
  • povećanje plate i način obračuna plate
  • obavezu prijave u Poreskoj upravi RS
  • sankcije za nepoštovanje zakonskih odredbi.

Prezentacije sa Info dana:

Izmjene zakonodavstva sa ciljem povećanja plata u RS – 17072018

Promjene u podnosenjuMjese ne prijave poreya po odbitku i registraciji iu JSND PRIVREDNA KOMORA

IMG-66ee902d5a63777d54fbd94b895d7b7e-VIMG-74c1ab6d259a32ef24a6e8f8d260d3e0-V